Articles

He is Looking For You


او به دنبال توست

دکتر کی.پی . یوحانان( بنیانگزار سازمان انجیل برای آسیا و موسسات وابسته نظیر انجیل برای آسیاکانادا) در مقاله زیردیدگاه خود را با ما در میان می گذارد و شرح می دهد خدا به دنبال کسانی است که مایل به زندگی براساس آنچه میدانند هستند.کسانی که به  پادشاهی آسمانی متعهدند و با وجود بی کفایتی و عیب و نقص هایی که دارند حاضر به پیروی از او هستند.

پسرم، دانیل، همیشه شیفته نحوه عملکرداشیا و ماشین هااست. یکی از کارهای مورد علاقه او این است که اسباب و وسایل را از هم جدا و سپس سرهمبندی کند. او همیشه مشغول ساخت و اختراع ماشین ها و ابزارهاست. یکی از کارهایش در دوران پسربچگی ساختن ترقه بود. او گوگرد موجود بر سر چوب کبریت ها را می تراشید و در کاغذ می پیچاند و به امید دیدن یک انفجار مهیج  آنها را روشن میکرد.

من هرگز ندیدم که یکی از این »ترقه« ها واقعا منفجر شوند. در ظاهر همه آنها شبیه ترقه به نظر می رسیدند ولی همانند ترقه عمل نمی کردند زیرا آنچه را که دانیل در کاغذ می پیچاند فاقد بار انفجاری یک ترقه واقعی بود.

زندگی کردن در مفاهیم

وقتی از پیغام خوش انجیل مطلع می شویم اما تسلیم پیامدهای آن که باعث تغییر در زندگی می کردند و تسلیم قدرت روح القدس نمی شویم، ماجرا به یکی از آتش بازی های دانیل شبیه می شود. هیچ فایده ای ندارد که از بیرون زیبا به نظر برسیم اما در درون از قدرت واقعی برخوردار نباشیم.

کتاب مقدس دو گروه از مردم را به تصویر می کشدآنهایی که حقیقت را میدانند و میگویندخداوندا، خداوندا”  اما  با زندگی خود نشان میدهند که واقعا چنین باوری ندارند; و کسانی که میگویندخداوندا، خداوندا”   و مسیر قدمهای او را دنبال می کنند. گروه دوم افرادی هستند که از قبل به هزینه پیروی از عیسی واقفند و  به صلیب چشم دوخته اند و با کمال میل مشکلات، دردها و بهایی را که باید برای پیروی از خداوند بپردازند قبول می کنند.

ما در عبرانیان فصل ۱۱ درباره این افراد با ایمان  می خوانیم. آنها همه چیزشان را بر سر ایمانشان گذاشتند ، اما باعث تغییر مسیر نسل خود شدند. سی. اس. لوئیس در کتاب The Screwtape Letters می نویسد ،عاداتروزمره با تکرار تقویت میشوند, اما عاداتی که چندان دلخواه ما نیستند به مرور محو می شوند.”. هرچه انسان بیشتر احساس تنبلی و کم تحرکی کند فعالیت کمتری هم از او سرخواهد زد و سرانجام حتی احساس خود به تنبلی را هم از دست خواهد داد.

چه گفته ارزشمندی! کلام خدا می فرماید: »بهجا آورندۀ کلام باشید، نه فقط شنوندۀ آن؛ خود را فریب مدهید. آن را انجام دهید! « یعقوب ۱ : ۲۲

ای.دابلیو.توزر در کتاب ریشه صالحین می نویسد:

بسیاری از ما مسیحیان چنان در نظم و ترتیب زندگیمان گرفتار شده ایم که حاضر نیستیم ایمان مسیحی مان را در عمل پیاده کنیم زیرا پیامدهای آن ممکن است ما را در نظر مردم شرمنده و خجلت زده کند. ما مسیحیان حاضریم حقیقت ایمان مسیحی را در دعا و نیایش هایمان با احساسات تمام به نمایش بگذاریم اما وقتی  زمان عملی کردن این حقایق در زندگی فرا می رسد پا پس می کشیم.

وقتی که کلام خدا را با قلبی باز و مشتاق می پذیریم،واقعیت انجیل به عمق وجود ما نفوذ کرده و به چشمان و گوشها و دست ها و پاهای ما-و همه قسمت های زندگیمان- قوت می بخشد و هنگامی که چنین اتفاقی رخ می دهد ما به ظروف لبریزی در دستان خدا تبدیل می شویم که همه جنبه های زندگی ما- دعاها، امور مالی، شهرت، سبک زندگی و تمامیت زندگی ما- از آن جاری می شود.

او از »هیچکس ها« استفاده می کند.

در زندگی خودم بارها شاهد این بوده ام که چگونه خداوند ازهیچ کس هایی” که مایل به پیروی از او هستند، برای پیشبرد اهدافش استفاده می کند و آنها را قادر می سازد تا به دعوت او برای خدمت پاسخ دهند. بعضی اوقات احساس ناامنی می کنم. در مواقع دیگر در قبال انبوه کارهایی که می دانم باید انجام دهم احساس کمبود و ضعف می کنم. هرچند به این مبارزه ادامه می دهم اما در نهایت شکست می خورم.

وقتی این اتفاق می افتد کجا باید بروم؟ نزد صلیب! چند بار؟ هر چند باری که لازم باشد، حتی چند بار در یک روز. صلیب جایی است که می توانم نزد آن رفته و بگویم ،خداوندا، من با تمام ضعفهایم مال تو هستم  اما فیض تو تنها چیزی است که من برای خدمت به تو نیاز دارم. “

شاید احساس کنید برای خداوند بی فایده هستید، به اندازه کافی بدرد بخور نیستید یا اینکه زندگی خود را هدر داده اید. اما شما هنوزهم در دست او هستید. آیا نمی دانید که هر روز با عیسی آغاز جدیدی است؟ خداوند هرگز شما را محکوم نمی کند و نمی گوید،متأسفم که موفق به این کار نشدی.” کلام او به ما می گوید ، رحمت های او هر روز صبح تازه است (نگاه کنید به مراثی ۳: ۲۲۲۳)

خداوند از شما نمی خواهد که شخصی موفق یا ابرقهرمان باشید. در واقع ، اگرشما حقیقتاً می خواهید بر طبق اراده خداوند زندگی کنید، نقاط ضعف خود را به خدا بسپارید تا او بتواند از شما استفاده کند. تمام آنچه او نیاز دارد فرزندی ضعیف و  دلشکسته است که در پای صلیب خود را تسلیم کرده است.

به زندگی جدعون نگاه کنید. لشکر مدیانی ها به اسرائیل حمله کرده بودند و هر چیزبدردبخوری را غارت می کردند.. کتابمقدس می گوید کهمدیان. . . بنی اسرائیل را ذلیل کرد ” (داوران ۶ : ۶) جدعون داشت در چَرخُشت گندم را می کوبید تا آن را از مِدیان پنهان کند که ناگهان فرشته ای بر او ظاهر شد. آیا فرشته به او گفت: »  ای موش ترسو، تویی که به درد هیچ چیزی نمی خوری، فرار کن « . نه او به جدعون گفت:‌ » ای جنگاورِ دلاور، خداوند با توست « (آیه ۱۲) با خدا جدعون قوی بود. چطور؟ »نه به قدرت و نه به قوّت، بلکه به روح من« (به زکریا ۴ : ۶ و يوئیل ۳ :‌ ۱۰مراجعه کنید)

بیایید برای او زندگی کنیم

چند وقت پیش نقاشی ای دیدم که اشک من را در آورد. نقاشی تصویری از یک پسر کوچک بود که شبانگاه دربستر خوابیده بود. او در حالی که خرس عروسکی خود را در آغوش داشت، آرام خوابیده بود،  و در کنار تخت، پدرش  زانو زده و برای او دعا می کرد.

همان طور که به آن تصویر نگاه می کردم، زمانهایی را بیاد آوردم که خود در کنار تخت پسرم زانو زده و دعا می کردم،خدایا، عطا کن که او برای تو زندگی کند.”

خداوند همه ما را فرا میخواند تا برای او زندگی کنیم و خود را وقف دیگران کنیم. زندگی خود را از صمیم قلب با همان میزان الزام و احساس پدری که در تصویر برای پسرش دعا می کرد سپری کنید.

خدا به دنبال اشخاصی قوی، ثروتمند و با اعتماد به نفس نیست که به نظر میرسد از همه چیز برخوردارند و هیچ کمبودی حس نمی کنند. او به دنبال کسانی است که مایل به زندگی براساس آنچه میدانند هستند.کسانی که به  پادشاهی آسمانی متعهدند. کسانی که با وجود بی کفایتی و عیب و نقص هایی که دارند به حضور او می آیند و آماده اند تا از قدرت او پر شوند و با  قلبی پر بار و مصمم زندگی کنند تا دنیا را تغییر دهند. او به دنبال تو می گردد.

اولین قدم را بردارید:

همین امروز نزد خداوند بروید و از او کمک بگیرید تا دوباره در تازگی او زندگی کنید. این روز جدیدی برای شماست که می توانید در قسمتهایی از زندگی که هنوز تسلیم وی نشده اید ، تغییر ایجاد کنید. فیض او کافی است.

آیا نمونه ای از کتاب مقدس سراغ دارید درباره کسی که خدا به او قدرت داد تا برای او زندگی کند؟ در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید!

دکتر کی.پی . یوحانان بنیانگزار سازمان انجیل برای آسیا و مولف بیش از ۲۰۰ کتاب از جمله Revolution in World Missions است که بیش از ۴ میلیون نسخه از آن چاپ و منتشر شده است. او و همسرش ، جیزلا ، دارای دو فرزند به نام های دانیل و سارا هستند که هر دو با خانواده خود در خدمت خداوند می باشند.

سازمان انجیل برای آسیا از بدو شروع خدماتش در سال ۱۹۷۹تاکنون مشغول اراية خدمات ( مطابق فرمایش خداوندمان) »به یکی از این کوچکان« در آسیا در مکانهایی که هیچ کس در آن خدمت نمی کند، بوده است. سازمان انجیل برای آسیا از خادمان بومی حمایت میکند که به عنوان دستها و پاهای مسیح خدمت میکنند ومحبت مسیح را به آنانی نشان می دهند برای اولین بار مزه آشنایی با خداوند را می چشند.   سازمان انجیل برای آسیا در دهها پروژه نظیر مراقبت از کودکان فقیر، ساکنان محلههای فقیرنشین و بیوهها و یتیمان فعالیت میکند؛ این سازمان با فراهم کردن بودجه مورد نیاز برای حفر چاه به تامین آب آشامیدنی کمک می کند؛ از خدمات درمانی پشتیبانی می کند؛ و برآوردن نیازهای افرادی که در جذامخانه ها ساکنند از دیگر خدمات آنها می باشد. سازمان انجیل برای آسیا از طریق برنامه World’s Bridge of Hope ، به نجات دهها هزار کودک از  فقر و ناامیدی ادامه می دهد.

نوشته: دکتر کی.پی . یوحانان

by Dr. KP Yohannan

https://www.patheos.com/blogs/kpyohannan/2020/09/god-is-looking-for-you-despite-inadequecies-weaknesses/

Show More

Leave a Reply

Your email address will not be published.